IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Zasady pisania postów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

Liczba postów : 53
Join date : 31/08/2017

PisanieTemat: Zasady pisania postów   Nie Wrz 03, 2017 2:36 am


Pisanie to sztuka piękna, lecz nie każdy z jej praw potrafi korzystać.

1. Minimum jakie jest wymagane to dziesięć zdań złożonych, chociaż preferujemy 250 słów, gdyż posty są wtedy bardziej przejrzyste i zdecydowanie lepiej się prezentują, do tego jeśli udało się Graczom napisać rozbudowaną Kartę Postaci to są w stanie stworzyć post na 250 słów. Jednak Administracja nikogo nie zmusza. Im dokładniejszy post napiszecie, tym lepiej dla Was i Waszych Współgraczy.

2. Na forum nie istnieje multilokacja, zatem nie możemy pisać w dwóch miejscach jednocześnie, chyba, że postać posiada taką zdolność. Zatem, wychodząc z każdego tematu należy umieścić zapisek z.t lub z/t co oznacza zmiana tematu. Punkt ten, nie dotyczy również pisania we Wspomnieniach oraz Pamiętnikach, a także niektórych sesji, misji czy eventów prowadzonych przez Mistrzów Gry. Jeśli będzie zabronione pisanie na fabule w danej sesji//misji/eventcie pojawi się stosowna informacja podczas rekrutacji na takową/takowy.  Należy także umieścić informację w jakie miejsce się wybieramy, co ułatwi Mistrzom Gry informację, w jakim miejscu należy szukać postaci. Można także dorzucić link, aby jeszcze bardziej umilić życie Misiom Gry.

3. Przebywając w jakimś miejscu Gracze muszą pamiętać o realizmie, czyli jeśli jesteście w sklepie, bo robicie zakupy, to czynność należy rozbić na dwa posty, ale nie mają to być krótkie posty. To samo tyczy przemieszczania się postaci z punktu A do punktu B. Nie teleportuje się magicznie, tylko musi w dane miejsce dojść, czy to pieszo czy lotem czy jakimś środkiem transportu. Wtedy, należy napisać post w punkcie A, przemieścić się do innej lokacji, przez którą postać może dostać się do celu podróży, a dopiero potem napisać w punkcie B.

4. Na forum wszystkie posty piszemy w trzeciej osobie liczby pojedynczej.

5. Można przeklinać w postach, ale pamiętajmy, aby zachować umiar. To samo tyczy się opisywania wszelakich scen erotycznych czy przemocy. Dlatego prosimy o napisanie w górnej części posta, małą pogrubioną czcionką informację, że zawarte w poście opisy należą do takiej oraz takiej grupy i są zdecydowanie dla osób z wyższego przedziału wiekowego. Nie oznacza to, że wszystkie posty muszą posiadać takie oznaczenie. Administracja ma tutaj na myśli sytuacje, w których chcecie dokładniej opisywać sceny przemocy czy sceny erotyczne. Chodzi o zachowanie pewnego poziomu kultury, gdyż nie każdy chce czytać coś, co go gorszy, a także mamy na uwadze młodszych Graczy.

6. Maksymalny czas odpisu wynosi dwa tygodnie, chyba, że czas odpisu narzucony został przez Mistrza Gry, o czym pojawia się informacja w sesjach, misjach czy eventach. Nie należy również popędzać Gracza o odpis. Z weną oraz czasem bywa różnie, więc prosimy o uszanowanie drugiej osoby, jeśli mówi, że nie jest w stanie w danej chwili odpisać. Jeśli jednak, po wyznaczonym terminie nadal nie będzie odpisu, Gracz może poprosić o pomoc Mistrza Gry, który zwolni fabularnie postać. Jeśli natomiast Gracz lub Gracze chcą sami opuścić rozgrywkę muszą edytować post i dopisać fabularne wyjaśnienie, czemu postać opuszcza temat o umieścić na końcu posta z.t.

7. Gracze nie mogą, bez zgody Mistrza Gry opuszczać sesji, misji czy eventów jeśli nie zaistnieje fabularna podstawa lub ważna sytuacja, która sprawi, że Gracz nie będzie w stanie uczestniczyć w rozgrywce. Jeśli okaże się, że sesja/misja/event nie spełnia oczekiwań Gracza musi napisać prośbę do Głównego Mistrza Gry z prośbą o wyprowadzenie postaci z sesji/misji/eventu. Ma to na celu uniknięcia nieporozumień na linii Prowadzący-Gracz.

8. Zabrania się także pisania dużej ilości postów, aby nabić sobie statystyki. Mowa tutaj o pisaniu krótkich postów i skakania z tematu do tematu.

9. Pisząc posty należy pamiętać o zachowaniu poprawnej polszczyzny oraz znakach interpunkcyjnych.

10. Wypowiedzi postaci zaznaczamy pogrubieniem, jeśli są to myśli postaci kursywą, natomiast jeśli postać posługuje się innym językiem należy użyć innego koloru niż podstawowy.

11. Zabrania się używania w postach fabularnych emotikon, języka sms, a także formy dokonanej podczas wykonywania akcji np. w czasie walki. Od tego, czy dana akcja postaci się udała czy też nie, zależy decyzja Mistrza Gry oraz tego w jaki sposób Gracz opisze wykonywanie akcji. Nie dotyczy to sesji bez nadzoru, ale nie wolno Graczowi stawiać przed faktem dokonanym postaci Współgracza. Nie wolno także pisać w postach zakładania, że postać lub postacie Współgraczy mogą coś zrobić. Mowa tutaj o sytuacji jeśli postać zrobi tak lub tak, gdyż jest to wpływanie na drugą postać. Nie dotyczy to sytuacji, gdzie opisujemy np. wygląd.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://interstellarbeta.forumpolish.com
 
Zasady pisania postów
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Administracja :: Zasady-
Skocz do: