IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Ludzie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

Liczba postów : 53
Join date : 31/08/2017

PisanieTemat: Ludzie   Czw Paź 26, 2017 3:37 amLudzie

Najbardziej kreatywna rasa we wszechświecie zamieszkująca planetę Ziemię.  Mimo, że są jedną z najsłabszych fizycznie przedstawicieli żyjących istot, to ich zdolność myślenia oraz szybka adaptacja jest niesamowita. Potrafią błyskawicznie dopasować się do praktycznie, każdej ekstremalnej sytuacji i wiedzą, kiedy ustąpić, a kiedy iść do przodu. To wśród nich jest najwięcej twórców, odkrywców czy innowatorów, a nawet projektantów.  


Ludzie to jedna z tych ras, które uważane są za najmłodsze i dopiero rozwijające się. Niemniej ich rozwój technologiczny, aż tak mocno nie odbiega od pozostałych. Wszystko to za sprawą kreatywności, którą mają rozwinięta na drodze ewolucji. Jako rodzima rasa Błękitnej Planety, jest należycie przystosowana do życia w takich, a innych warunkach.
Powiada się, że ludzie pojawili się na Ziemi przed około 1,9 miliona lat temu. Wprawdzie ich rozwój cywilizacyjny trwał dość długo, to jednak w pewnym etapie rozwoju dokonali skoku technologicznego. Nowe inicjatywy doprowadziły do tego, że w błyskawicznym tempie ludzie stali się jedni z najlepszych w tej dziedzinie.
Rasa ta, nim ukształtowało się znane teraz społeczeństwo, musiało stoczyć wiele wojen, zarówno mniejszych jak i większych. Dwie z nich zapisał się na kartach historii i są nauczką dla potomnych, że bardzo łatwo doprowadzić do samozagłady. Dziesięć lat po ostatniej wojnie, Ziemię również nie ominęło spotkanie z tajemniczą siłą, która prawie zniszczyła planetę. Jednak Ziemianie posiadali asa w rękawie, o którym zapomnieli ci, którzy zetknęli się z podobnym kryzysem. Smocze Kule były ratunkiem dla umęczonej planety, jednak zebranie ich wymagało nie lada wyczynu. Dlatego, siedmiu śmiałków, nazywanych później Wybrańcami, udało się w podróż. Każdy z nich, na własną rękę poszukiwał magicznego artefaktu, wiedząc o tym, jak ciężkie brzemię na nich spoczywa. Wszystko jednak skończyło się dobrze, jednak nie obeszło się bez ofiar. Wielu śmiałków, toczących bój straciło życie w obronie tego, co najbardziej kochali, swoich rodzin oraz domu jakim była Ziemia. To wydarzenie zmotywowało ludzi do tego, aby zacząć żyć w większej harmonii i doceniać to, co daje szansa. Tak oto, powstało jedno, zjednoczone państwo, czy raczej unia państwa zwana Unią Błękitnego Sztandaru, pod którym znalazły się wszystkie Ziemskie królestwa i państwa.
Na czele Unii zasiadł jeden władca oraz siedmiu radców, którzy służą za opiekunów z każdej dziedziny. To tacy ministrowie, którzy zajmują się poszczególnymi sprawami paktu. Z racji tego, że nie jest to łatwe zadanie, mają podległych pod sobą pracowników, którzy pomagają im w ciężkiej pracy.  Mimo że nawiązana została koalicja pod jednym sztandarem, mająca własną konstytucję, to jednak państwa mają swoją niezależność. Rozwijają się swoim tempem, a jeśli zaistnieją jakieś konflikty, to tylko w wyjątkowych sytuacjach dochodzi do ingerencji wojsk Unii Błękitnego Sztandaru.
Każde z państw posiada swojego prezydenta, burmistrza lub władcę, który wybierany jest w wyborach raz na sześć lat. Podobnie jest z sejmem oraz senatem, jednak ci powoływani są na okres czterech lat.

Ludzie to najkrócej żyjąca rasa w kosmosie. Maksymalnie dożywają nie więcej niż sto dwadzieścia lat. Nie wyróżniają się praktycznie niczym, poza tym, że na pierwszy rzut oka są podobni nieco do saiyan, którzy nie posiadają ogonów. Przeciętnie mężczyźni mierzą sobie około dwóch metrów, czasami nawet nieco powyżej, zaś kobiety średnio osiągają wzrost sto siedemdziesiąt. Kolor ich włosów jest zróżnicowany od bardzo jasnego blond po czarny niczym smoła. Barwa ich tęczówek to przeważnie niebieski, brązowy, zielony, ale może być także w innych odcieniach. Wszystko zależne jest od genetyki. Odcień ich skóry natomiast, zależny jest od miejsca zamieszkania. Zatem, jest możliwość spotkać osobniki o ciemnej karnacji, jak również jasnej, a także mieszanej. Tym, czym jeszcze się od siebie różnią to języki oraz kultura. Z racji podziału na państwa, ludzie stworzyli odrębne, indywidualne dla danej grupy święta, przesądy, tradycje, a także sposób życia. To jednak, nie zabrania ludziom krzyżowania się międzykulturowego, co pozwala na stworzenie, chociażby nowych religii.
Większość ludzi nie jest świadoma drzemiących w nich pokładów Energii Ki, a ci którzy o tym wiedzą i trenują jej kontrolę nazywani są często Super Ludźmi, tudzież niekiedy Nadludźmi. Tacy osobnicy, potrafią przekroczyć limit dla zwykłego człowieka, jednak nie wykraczają poza granice wytrzymałości. Wiadome jest, że człowiek nigdy nie osiągnie takiego poziomu jak saiyanin czy urudianin. Narzucone przez genetykę ograniczenia, sprawiają, że ludzie musieli znaleźć inny sposób na to, aby stać się dobrymi wojownikami. Wykorzystali do tego spryt i swoja inteligencję, a to pozwoliło im stać się, wręcz mistrzami w tworzeniu nowych technik z wykorzystaniem Energii Ki. Mimo, że ludzie jako wojownicy mają słaby potencjał, nadrabiają technikami, o których wiele ras nawet nie słyszała. Człowiek jest istotą szybko uczącą się, więc opanowanie wymyślonego przez siebie sposobu walki z użyciem Ki zajmuje im, najdłużej do roku, a nie rzadko kiedy do dwóch lat. Oczywiście, wszystko zależne jest od tego, jak trudny jest ich twór do opanowania.
Ludzie, potrafią także łatwiej dostać się do świata duchów, tudzież nieba czy piekła. Wynika to z tego, że opracowali sposób na to, by opuścić swoje ciało używając Ki jako łącznika duszy z ciałem. Dzięki temu znaleźli sposób, jak porozumieć się z duchami przodków i nie tylko.  Wielu z nich nazywa się szamanami oraz mistykami i często można spotkać ich wędrujących po kontynentach w poszukiwaniu swojego miejsca tudzież pomocy innym

Ludzie to rasa o zmiennych charakterach. Niekiedy trudno za nimi nadążyć, zwłaszcza gdy mają mnóstwo pomysłów na sekundę. To, co ich najlepiej odróżnia od innych ras to przede wszystkim otwartość na zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie się. Można śmiało rzecz, że są przeganiają w tym samych saiyan, którzy to są z krwi wojownikami oraz zdobywcami. Ludzie to także zawistna rasa, której gdy wejdzie się na odcisk, będzie do samego końca szukać zemsty. Dlatego nie powinno denerwować się człowieka, zwłaszcza takiego, który jest gotowy bronić tego, co kocha. Bywają także tacy, którzy potrafią być wyprani z uczuć i dążyć do celu po przysłowiowych trupach, czego dowodem jest jedna z Wojen Światowych, która pozostawiła najgorsze żniwo w historii Ludzi z Błękitnej Planety. Mimo tego i tak uchodzą za jedną z sympatyczniejszych ras w kosmosie.

Statystyki Początkowe
Siła 50
Wytrzymałość 60
Opanowanie 100
Energia Ki 70

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://interstellarbeta.forumpolish.com
 
Ludzie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Administracja :: Baza Danych :: Uniwersum :: Rasy :: Podstawowe-
Skocz do: