IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin Ogólny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
avatar

Liczba postów : 53
Join date : 31/08/2017

PisanieTemat: Regulamin Ogólny   Czw Sie 31, 2017 1:49 pmRejestrując się, akceptujesz regulamin. Nakazane jest, by każdy użytkownik przestrzegał panujących na forum zasad. Należy także złożyć podpis, po przeczytaniu regulaminu. Za każde złamanie danego punktu regulaminu użytkownik dostaje ostrzeżenie.
Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z przestrzegania treści w nim zawartych. Obowiązek taki ma każdy bez wyjątków, włącznie z Administracją.Nie zapomnij o istnieniu szczegółowych regulaminów:


Prawidła Mistrzów Gry | Składanie zażaleń | Zasady pisana postów |

§1. Tematyka forum dotyczy klimatów Dragon Balla z elementami sci-f.i Forum przeznaczone jest dla osób 16+. Każdy pisze na forum na własną odpowiedzialność.

§2. Avatar (tudzież emblemat) musi być schludny i przedstawiać Waszą postać. Nie może rozciągać forum; jego obowiązkowe wymiary to: 250x400 px. Natomiast podpisy należy brać ze wzorów, które znajdziecie [url=link]tutaj[/url]. Avatar musi być w stylistyce Dragon Balla z zachowaniem klimatu sci-fi digital.

§3. Imię postaci, czyli nazwa użytkownika, może składać się z: imienia, nazwiska (jeśli takowe posiada) albo pseudonimu. Nazwy typu Vegetto888, Pan_87, KaKaRoTtO będą natychmiastowo usuwane.

§4. Niedozwolone jest posiadanie kilku postaci na jednym koncie. Można posiadać maksymalnie dwa konta, na większą ilość należy uzyskać zgodę Administracji.

§5. Na forum każdy z Graczy ma obowiązek okazywać szacunek innym. Zabrania się wszczynania burd, konfliktów oraz ogólnie pojętych gównoburz. Administracja ma obowiązek zatrzymać obie strony i ewentualnie pełnić rolę mediatora.
Użytkownicy zaś bezwzględnie mają przenieść swoją kłótnie na prywatne komunikatory jednym słowem-„Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”.

§6. Na forum obowiązuje zakaz rozpowszechniania wszelakich treści rasistowskich, faszystowskich, kazirodztwa, zoofilii, nekrofilii oraz wszystkich innych uwłaczających dumie i godności człowieka i uznawanych za karalne lub niemoralne.

§7. Zakaz reklamowania innych for poza określonym tematem.

§8. Nie wolno przywłaszczać sobie czyjejś pracy bez zgody autora.

§9. Wątki oraz posty mogą zostać przeniesione lub usunięte jeśli nie będą pasowały do działu, jeśli Gracze chcą założyć nowy temat muszą poprosić Administrację o założenie takowego, nie dotyczy to jednak "meblowania" miejsca zamieszkania, obrazki jednak w celu utrzymania spójności forum muszą być w wersji digitalowej.

§10. Jeżeli koniecznie pragniesz kogoś skrytykować, pamiętaj, aby była to konstruktywna krytyka. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale w granicach zdrowego rozsądku.

§11. Zabrania się używania ukrycia na forum. Zaniża to statystyki, a moderatorzy i tak was widzą.

§12. Świat wykreowany na forum jest tworem autorskim, stworzonym na podstawie świata Akiry Toriyami. Bez jej zgody nie można kopiować ani powielać zawartych tu treści zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 z późn. zmian.), natomiast grafiki pojawiające się na forum należą do ich twórców i Administracja nie rości sobie do nich żadnych praw, służą celom informacyjnym i/lub dekoracyjnym, którzy stworzyli dane elementy. Nie można powielać ich bez zgody.

Regulamin rozgrywki oraz tworzenia postaci

§1.1. Chcąc czynnie brać udział w rozgrywkach na forum należy stworzyć Kartę Postaci według wzoru podanego w odpowiednim dziale. Gdy KP zostanie zaakceptowana, należy napisać prośbę o założenie mieszkania, domu, firmy - jakiejkolwiek nieruchomości (w przeznaczonym do tego temacie). Należy także uzupełnić wszystkie pola profilu. Tylko z zaakceptowaną kartą postaci można grać na fabule. Czas na stworzenie Karty Postaci wynosi dwa tygodnie.

§1.2. Czas na akceptację Kart Postaci wynosi minimum 5 dni, maksymalnie 8 dni.

§1.3. Minimalny wiek dla postaci wynosi 16 lat. Istnieje prawdopodobieństwo, że po uzgodnieniu z Administracją będzie możliwość grania młodszą postacią, na własną odpowiedzialność.

§1.4. Każdy z Graczy, po otrzymaniu Akceptacji, ma obowiązek napisać wiadomość  do Głównego Mistrza Gry lub Mistrza Gry prywatną wiadomość o tytule Przeznaczenie, po czym wypisać na co wyraża na fabule zgodę, a na co jej nie udziela. Jeśli Gracz tego nie zrobi, Przeznaczenie będzie ingerować w każdej strefie życia postaci, bez względu na to, czy się to Graczowi podoba czy też nie. Informacja taka zostanie tylko i wyłącznie do informacji dla GMG oraz MG.

§2. Nie można zabijać postaci drugiego Gracza bez zgody jego lub Administracji, chyba, że ryzyko śmierci zostało określone przez Mistrza Gry na sesji/evencie/misji, wtedy Gracz musi się liczyć z taką możliwością.

§3. Zabronione jest character copy czyli zabronione jest tworzenie postaci kanonicznych z mang, anime, filmów, książek oraz osób rzeczywistych. Wyobraźnia to coś pięknego - warto z niej korzystać. Należy dostosować postać do realiów panujących na forum.

§4. Jeśli dana postać nie darzy szczególną sympatią innej postaci, należy pamiętać, że to tylko relacje między postaciami. Nie bierzemy do siebie fabuły. Pamiętajmy o oddzielaniu fabuły od życia realnego.

§5. Nad używaniem technik energetycznych, formy Oozaru, aur czy stopni SSJ  musi czuwać MG. Również podczas wszelkich walk lub sytuacji, na którą mogłyby zareagować NPC (np. urządzenie rzezi pośrodku miasta).

§6. Mistrz Gry może pojawić się na fabule Gracza bez Jego zgody jeśli występuje podstawa fabularna (np. wizyta ważnej osoby, opisywanie stanu zdrowia postaci itd.), wprowadzać NPC w miejscach publicznych.

§7. Postać nie może korzystać z wiedzy Gracza. Zabrania się wszelkich odmian power gamingu lub meta gamingu. Należy odgrywać postać zgodnie z tym co jest napisane w KP, jednak wiadomo, że z czasem może się to zmienić.

§8. Konta nieaktywne przez 3 miesiące będą usuwane.

§9. Regulamin forum może w każdej chwili ulec zmianie, a taka informacja pojawi się w odpowiednim do tego dziale.


Chatbox

§1. Na Chatboxie obowiązuje kultura.

§2. Chatbox nie służy do rozpisywania fabuły oraz odgrywania postaci.

§3. Nie wolno zamieszczać na Chatboxie linków do innych for oraz ich reklamować.

§4. Należy korzystać z domyślnej czcionki.

§5.Należy wstawiać krótkie linki, które nie rozciągają Chatboxa. Zabrania się wstawiać obrazków, które go rozciągają.

§6. Regulamin obowiązuje od dzisiaj [03.09.2017] do następnej zmiany, jeśli takowa zostanie wprowadzona.

System Ostrzeżeń

§1. Forumowe:

1-nic
2-nic
3-ban 24h
4-ban 48h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban

§2. Chatbox:

1-ban na 1h
2-ban na 12 h
3-ban na 24h
4-ban na 48 h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban

§3. Ostrzeżenia forumowe oraz na Chatbox równoważą się ze sobą.

Pamiętajcie! Forum to tylko gra, nie bierzcie wszystkiego do siebie. Mamy się dobrze bawić i na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://interstellarbeta.forumpolish.com
 
Regulamin Ogólny
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Administracja :: Zasady-
Skocz do: